Z okazji jubileuszu 770-lecia lokacji (istnienia) wsi Racławice Śląskie latem tego roku pojawi się w sprzedaży nowa książka opisująca całą historię naszej miejscowości od 1252 roku do 2022 roku. To pierwsza książka, która opisze historię wsi całościowo, to jest od momentu jej założenia, do dnia dzisiejszego.

Materiały do książki były zbierane przez 20 lat. Były to stare i archiwalne teksty niemieckie, liczna bibliografia książkowa, kroniki, archiwa, stare zdjęcia i mapy. To także materiał zebrany od niezliczonej liczby tzw. świadków, czyli osób, które podzieliły się swoimi wspomnieniami.

Autorem książki jest Stanisław Stadnicki. W tej chwili trwa kompletowanie ostatnich materiałów. Za kilka tygodni nastąpi skład. Obecnie książka ma samego tekstu aż 400 stron. To szczegółowa historia naszej ukochanej miejscowości. Około 98% materiału w książce nigdy nie było wcześniej publikowanych nawet na tej stronie! Do tekstu dojdą oczywiście archiwalne zdjęcia, także często nieznanie i niepublikowane.

Książkę będzie można zakupić w naszym sklepie internetowym.

Promocja książki